Zambie - slavnostní předání projektu

15.3.2018


Za účasti náměstka stálého tajemníka prezidenta Zambie Kennedyho Mubangy (Deputy Permanent Secretary), velvyslance České republiky Radka Rubeše, člena zambijského parlamentu p. Kasauta Michela, zástupců partnerské organizace Department of Water Resource Management Jacka Nkhomy a Tituse Makwamby a vybraných zástupců realizátora byla dne 14. března 2018 slavnostně předána opravená hráz v Siggubu místní komunitě reprezentované Senior Headmanem Jamesem Habasunem.
Následující den se uskutečnilo předání vybudované vodní infrastruktury v lokalitě Masopo, okres Choma, Zambie. Zde byl vybudován nový vrt, který byl následně osazen čerpadlem využívající solární pohon, postaveny dvě nádrže na vodu s celkovou kapacitou 20 000 l, zřízeno výdejní místo pitné vody a napajedlo pro hospodářská zvířata. Senior Headman poděkoval České republice za zrealizovaný projekt a ocenil, že nový zdroj pitné vody jistě velmi brzy významně omezí výskyt cholery v dané oblasti.
V obou lokalitách byly oficiálně založeny vodní asociace a zvoleny vodní výbory, jejichž členové byli proškoleni v provozu a údržbě předané infrastruktury.

 


Video s reportáží ze slavnostního předání rekonstrukce hráze v Siggubu, okres Monze, Jižní provincie, Zambie

Ircon > Novinky > Zambie - slavnostní předání projektu
Loading...

Novinky

Loading...

Novinky