Zambie - slavnostní předání projektu

15.3.2018

Za účasti náměstka stálého tajemníka prezidenta Zambie Kennedyho Mubangy (Deputy Permanent Secretary) a velvyslance České republiky Radka Rubeše byla dne 14. března 2018 slavnostně předána opravená hráz v Siggubu místní komunitě reprezentované Senior Headmanem Jamesem Habasunem.

Dále byli přítomni p. Kasaut Michel, člena zambijského parlamentu, zástupci partnerské organizace Department of Water Resource Management Jacka Nkhomy a Tituse Makwamby a zástupci realizátora. Následující den se uskutečnilo předání vybudované vodní infrastruktury v lokalitě Masopo, okres Choma, Zambie. Zde byl vybudován nový vrt, který byl následně osazen čerpadlem využívající solární pohon, postaveny dvě nádrže na vodu s celkovou kapacitou 20 000 l, zřízeno výdejní místo pitné vody a napajedlo pro hospodářská zvířata. Senior Headman poděkoval České republice za zrealizovaný projekt a ocenil, že nový zdroj pitné vody jistě velmi brzy významně omezí výskyt cholery v dané oblasti.

V obou lokalitách byly oficiálně založeny vodní asociace a zvoleny vodní výbory, jejichž členové byli proškoleni v provozu a údržbě předané infrastruktury.

 


Video s reportáží ze slavnostního předání rekonstrukce hráze v Siggubu, okres Monze, Jižní provincie, Zambie

Ircon 2020 > Novinky > Zambie - slavnostní předání projektu